REFERENCE

Zde najdete výběr ohlasů na práci ve studiu Mones, nyní Montessori Studiu Pohybu i na Cestě s Montessori, ze které se studio zrodilo. Lekce Hrajeme si Mones jsou jedním z pilířů Mones školy. Všechny nás velmi těší a dodávají velkou chuť do další práce. Děkujeme!

"Víte, co nás lektorky v poslední době nejvíc dojalo?

Vaše odpovědi na náš dotazník. Děkujeme všem, kteří nám pomáhají na naší společné cestě."

Za celý tým mones ze srdce, Monika 

CO o NÁS Říkají roDičE

"Prostor pro to, co v dotazníku není 🙂 Chci moc poděkovat! Nejen obecně, že takové místo existuje, ale velmi konkrétně i za to, jak dobře je držen "rámec". Tedy: že funguje systém přihlašování a rezervací, že je vše online, že všechny informace jsou dohledatelné, že nám chodí informační maily, že nám chodí i inspirace k tématu... Jsem trochu profesně postižená, na mateřskou jsem vlítla z rychlého a výkonného světa byznysu a nepříjemně mě překvapilo, jak spousta i drahých akcí pro děti je amatérsky zorganizovaná, bez informací, fungujícího webu... Je to únavné. Mones je v tomto ohledu tak příjemně profesionální! A přitom lidský, milý, osobní. Oceňuji, že mezi sebou lektorky sdílejí, že když jdu někam na náhradu, moje lektorka to ví, že se mnou komunikujete mobilem i maily i na webu... Prostě, děkuju! Vše ostatní, jako přístup, bezpečné místo pro děti i rodiče, možnost sdílení trápení a rozcestník k další pomoci - je taky fantastické! Děkuju. Opravdu!"
Natálie Roček Berglowcová
"Pobyt s Monikou v Pekle mohu vřele doporučit všem rodičům, kteří si chtějí rozšířit své rodičovské a výchovné obzory, dozvědět se něco nového o sobě, dětech a rodině vůbec, nebo si prostě jen trochu odpočinout a příjemně strávit čas se svými dětmi mezi fajn lidmi. Já osobně se stále ještě považuji za matku začátečnici (v době našeho pobytu bylo dceři něco málo přes rok) a bylo pro mě velmi přínosné vidět "v akci" jiné rodiče, kteří jsou v otázce výchovy na podobné vlně a jsou již třeba zkušenější. Asi nejcennější zkušeností pro mě byla možnost vidět a sledovat interakce mezi dětmi a zejména cenné Moničiny rady, jak do těchto interakcí (ne)zasahovat. Dcera, která zatím nemá sourozence, se i za ten krátký čas v kontaktu s cizími dětmi trochu "otrkala" a pobyt nám zcela evidentně prospěl oběma. Jsem moc vděčná Monice za všechno, co pro nás dělá, protože díky ní je to mateřství lépe zvládnutelné a člověk si ho hlavně dokáže užít :)"
Sandra Wija
"Na Hrajeme si Montessori chodíme s mou dcerou Sárou již rok a je to pro mě jeden z nejsmysluplnějších "kroužků", které jsem s dítětem zažila. Jako rodič jsem zde především v roli pozorovatele svého dítěte a to byla pro mě vždy velmi zajímavá zkušenost. S úžasem jsem sledovala, jak Monika často jen gestem, mírným naznačením beze slov anebo maximálně jedním slovem jemně dítěti naznačí, co se od něj očekává, jaký je další krok, jaká jsou pravidla a hranice. Žádné vysvětlování a dlouhé monology... Viděla jsem na vlastní oči, jak jsou děti "vděčné" za pevné hranice dané s láskou. Jakoby vydechly úlevou: "Jo, tady je jistota!" 🙂 Svým vzorem mě Monika naučila, jak být "laskavě přísná." Další přínos vidím v tom, že se děti naučí spolupráci. Umět vyčkat, až na mě přijde řada, až druhý dokončí svou práci. Myslím, že všechny přínosy HM nejdou ani moc popsat, je toho více a musí se zažít. 🙂 Děkuji Monice za velkou inspiraci a příjemně strávený čas."
Linda Malenovská

"Už sedmý rok společně. Moc děkujeme za to, že jsme mohly být na vaší cestě mámy s vámi." 

MONIKA, JANA, KATKA, JÁJA, Marcela - lektorky studia

Videoreference

Petra Vykydalová

maminka

Markéta Skřípalová

maminka

Martina Forejtová

maminka

Gali Kumová

maminka

DALŠÍ REFERENCE

"Pro Janu: O Mones(u) mi řekla známá, která má syna v podobném věku a doporučila mi Vaše kurzy pro celkové zklidnění a soustředění, protože s tím jsme měli, jak bylo vidno i na úvodní lekci, vcelku problém. Úvodní lekce, která byla zdarma, a už tím si mě Vaše studio nadchlo, se mi moc líbila, přestože některé věci mi přišly až dost nebezpečné?! 🙂 (teď už vím, že nebezpečné samozřejmě nejsou, pokud je správná názorná ukázka, protože děti jsou prostě neskutečně chytrá stvoření). Myslím, že syn si lekce brzy oblíbil, baví mě pozorovat jeho chování, někdy úžas a hlavně zájem v jeho očích (v zrcadle za tvými zády Jani), když pracujeme na začátku hodiny. Je pro mě dost poučné ho vidět pracovat i na lekcích náhradových, kdy je změna ve složení dětí a lektorky, jak se chová a celkově jak "jinak" probíhá tato hodina. Co se týče soustředění jak jsem psala na začátku, určitě se od září, kdy jsme na hrátky začali chodit, velmi zklidnil (vím, že je to samozřejmě i vývojem,ale plusové body přikládám hlavně lekcím) a rozhodně je vidět velké zlepšení právě v soustředění a v jemné motorice, kdy knoflíky a jakákoliv dóza jsou prostě číslo jedna. Až jsem překvapená jak dlouho ho tahle aktivita drží. Za skoro půl roku jsme určitě OBA PROŠLI VELKOU ZMĚNOU a dle mého názoru svou úlohu zvládáš perfektně. Vždy si milá, usměvavá a prostě tak hezky naladěná. Posun je možná vidět i v té chvíli, když přijde na zkušební lekci nové dítko, přesně tam jde vidět jak jsou již zaběhlé děti zvyklé se soustředit a pokaždé si vzpomenu na ty "naše první lekce", které probíhaly velmi podobně, a to divoce. Tímto bych celému týmu Monesu chtěla poděkovat za perfektní práci a skvělému přístupu!!! Ať se Vám daří a můžeme vídat ty zvídavé pohledy a němý úžas a pokroky našich dětí stále dál."
Karolína Duranová
“Jsem nesmírně vděčná za Cestu Montessori, která mi otevřela oči jak v mé vlastní cestě tak k cestě s mým dítětem. Je to úžasný komplexní systém vzdělávání a výchovy. Chodím na Hrajeme si s Montessori a na mém synovi je vidět značný posun ve všech směrech, ať v motorických nebo i ve změně jeho chování. Lekce jsou vždy skvěle připraveny a vedeny. Co však za sebe musím nejvíce vyzdvihnout je seminář o Montessori, který aplikujeme do běžného života. Monika Němcová a její styl je jedinečný, inspirativní a naprosto srozumitelný. Došlo k velkým změnám jak ve mě, mém muži tak i v našem dítěti a já za to děkuji. Vřele doufám, že bude více lidí, kteří si najdou cestu k sobě a ke svému dítěti tímto směrem.”
Tereza Kinclová
“S Monikou jsme se pravidelně setkávali na lekcích Hrajeme si Montessori. Štěpán si velmi rychle oblíbil všechny aktivity a nejen to. Sami jsme viděli posun ve vztahu k učení, věcem, přírodě, vesmíru i k lidem. Žijeme teď všichni “montessori” a nedovedeme si představit, že by to bylo jinak. Děkujeme Monice, že nás do tohoto nádherného světa uvedla.”
Štěpán, Matyáš, Vlaďka a Michal Vokurkovi
“Systém cvičení a výuky Hrajeme si montessori navštěvuji se synem od jeho čtyř měsíců a musím říct, že se jedná o naprosto jedinečný systém rozvoje takto malých dětí. Nám osobně v mnohém pomohl, jedná se totiž o kombinaci především rozvoje mozku dítěte a jeho jemné motoriky, ale taky ucelenou psychologickou pomoc nám maminkám (nebo i tatínkům) když si nevíme rady ohledně výchovy nebo něčeho neobvyklého v chování našeho dítěte. Monice Němcové se povedlo vytvořit naprosto originální rozvojový systém, ve kterém nemá absolutní konkurenci nejen v Praze, a i já sama za ní ráda dojíždím každý týden z oblasti za Prahou.”
Kamila Urbánková
"Jelikož máme doma 2,5 letou dračici, která hravě převálcuje své okolí (včetně nás), lekce Mones nám mnohokrát pomohly ustát těžké chvilky, na které bychom jinak jen velmi těžko hledali recept. Už víme, že pokud nejde o zdraví, je lepší nechat děti vyřešit si vše po svém a že máme stát hlavně za svým potomkem, i kdyby nás měly pohledy ostatních rodičů terorizovaných dětí provrtat srkz naskrz. Když se naší malé divošce nedávno narodila sestřička, všechno začalo nanovo. Na samotných lekcích se podobným tématům dá věnovat jen málo času, což neplatí o víkendu s Monikou. V krásné přírodě Jizerských hor jsme se mohli nejen dosyta vypovídat ze svých bolístek ale dostali i mnoho dobrých rad. Víkend v Pekle (totiž na Šafářce) byl ve skutečnosti balzám na naše duše."
Kryštof Kocot
“Moniku Němcovou považuji za mnohem víc než lektorku dětí, ale jako neuvěřitelně silnou ženu, která nastavuje zrcadlo všem členům rodiny a její lekce jsou nejen pedagogické, ale i životní. Velice ji vděčím za nastartování mého z počátku složitého mateřství a přála bych každému, aby s ním mohl strávit pár chvil a zažít její magnetické “kouzlo”. Asi i proto je můj syn tak šikovný a soběstačný už od roku a půl.”
Lenka Gajdoštíková
“Co mi Hrajeme si Montessori daly a vzaly? Vzaly mi převzatý přístup k výchově..standardní = autoritativní, který nefungoval a taky mi vzal svět tabulek, co kdy má dítě umět.Viktorka umí totiž mnohem víc! Otevřel se mi svět partnerského přístupu, respektování, svět inspirace pro výchovu, ale i třeba alternativní léčbu, myšlení, svět nového přístupu k hraní, rozvíjení dcery i našeho vztahu. Díky společným lekcím jsem začala pracovat na rozvoji samostatnosti mojí dcery, což je více než potřeba při mém pracovním nasazení.. Společné hodiny jsou nejen o dětech a jejich rozvoji, jsou i zdrojem rozvoje pro rodiče. Jsem toho živým důkazem. Děkuji za to, že jsi a děkuji šťastné náhodě, že jsem si Tě našla:-)"
Sandra Fridrichová
"Než se mi narodila první dcera, tak mé povědomí o montessori bylo jen to, že ho “vymyslela” Maria Montessori. Když bylo dceři asi 9 měsíců, doznala jsem, že je načase s ní vyrazit do kolektivu za nějakou aktivitou. Kousek od bydliště máme rodinné centru, kde tehdy Monika vedla lekce Hrajeme si Montessori. Po prvních pár setkáních jsem byla trošku na rozpacích. Cože? Tak malému dítěti dávat párátka, drobné korálky, fazole…? No, k žádné újmě nedošlo, dcera byla spokojená a já začala všemu přicházet na chuť. Postupem času, jsem začala pozorovat, co všechno to dceři a nejen jí přináší. Když jsme na procházce potkaly psa, tak na něj reagovala podle toho, jestli byl malý nebo velký. A tak bych mohla pokračovat, co vše jsme se naučila vnímat jinak, než jsem byla zvyklá. Později jsem s Monikou seznámila i druhou dceru a absolvovala semináře pro rodiče, které rozšířily mé obzory. Dnes si již potřetí opět Hrajeme s Mones již 🙂 Díky"
Olga Valentová